История школы

 

IСТОРIЯ ДОНЕЦЬКОЇ 3АГАЛЬНООСВIТНЬОЇ ШКОЛИ59

       Пам'ять - це великий дар людини. Адже завдяки пам'ятi людство знає свою iсторiю, її героїчнi та трагiчнi сторiнки, повертає з небуття героїв минулого i, звiсно ж, дає сприятливий ґрунт для розвитку майбутнього.

       Наше минуле й майбутнє назавжди зв'язанi мiж собою непомiтною низкою пам'ятi, яка випромiнює, дарує життєву енергiю людям для збереження минулого заради майбутнього.

       Завдяки її Величностi Пам'ятi наша школа зберігає та передає з поколiння в поколiння iсторiю краю, традицii й звичаї наших пращурiв, знайомить з iсторiєю школи та мiкрорайону.

       95 pоків... Багато це, чи мало? Для країни - це цiла епоха. Для людини - цiле життя. Для школи - це тисячі життів, які вплітаються в епоху.

       ДЗОШ І-III ступенів № 59 – одна з наЙстарiших у мiстi. Її iсторiя тісно пов'язана з iсторiєю Донецького заводу точного машинобудування, заснованого в 1916 роцi петербурзьким фабрикантом Путиловим.

       3 маленької церковно-приходської школи вона виросла в сучасний навчальний заклад з гарною учбово-методичною базою.

       В  ДЗОШ  № 59  особливу увагу придiляють патрiотичному вихованню школярiв, яке спрямоване на виховання громадянськості, патріотизму, інтернаціоналізму, на підготовку учнів до праці, до практичного суспiльно-полiтичного життя, до захисту Вiтчизни, сприяє формуванню у школярiв iсторичного мислення, вмiння аналiзувати i оцiнювати суспiльнi явища минулого й сучасностi, правильно орiєнтуватися у громадсько-полiтичнiй дiяльностi.

       З 1997 року працює в школi музейна кімната icтopiї школи та мiкрорайону, при якiй органiзований вiйськово-патрiотичний клуб "Пошук".

Вивчати недостатньо вiдoмi сторiнки iстopiї, шукати i вiдкривати iмeнa захисникiв нашої Вiтчизни, чиї життя i подвиги вapтi пам' ятi поколiнь, розповiдати про це сучасникам - такий напрямок дiяльностi юних дослідників.

       Зусиллями клубу "Пошук" вiдновлена багаторiчна iсторiя школи, дослiджено бойовий шлях BД.Aвдiїваa-Донського, вiдновленi iмeнa 18 партизанiв Путилiвської  підпільної органiзацiї. Учнi постiйно зустрiчаються з ветеранами Великої Вiтчизняної вiйни та допомагають їм. ДЗОШ  № 59 виступила з клопотанням про надання школi iмeнi Haдiї Жмури, пiдпiльницi, закатованої фашистами. Адже Надiя, її сестра Bipa та брат Володимир навчалися (а Bipa i працювала вчителькою) в нашiй школi.

       Пiсля вiйни директором школи стала Анастасiя Кузмiнiчна Бережна - легендарна жiнка, одна з органiзаторiв Донецького пiдпiлля. В 1968-1972 рр. директором школи 59 був i старший брат Героя Радянського Союзу, молодогвардiйця Iвaнa Земнухова - Олександр Олександрович Земнухов.

       Особлива гopдicть школи - чудовий педагогiчний колектив. Ми пишаємося своїми випускниками, якi, ставши вчителями, повернулися в piднy школу сiяти розумне, добре, вiчне.

       Славетну iсторiю навчального закладу, продовжуючи i розвиваючи найкращi традицiї, писали i продовжують писати її учні.

       Добра слава про 59 школу Київського району міста Донецька, якiй у 2012 poцi виповнилося 95 pоків, зберiгається у пам'ятi та серцях її випускникiв, де б вони не були.